Mažosios bendrijos pajamos

Mažoji bendrija yra veikla, kuria vis dažniau susidomi Lietuvos piliečiai. Ji ne tokia rizikinga, pelnas apčiuopiamas, o savęs realizacija lengvai pasiekiama. Svarbiausia surasti tinkamų, draugiškų ir su jumis toli keliauti kartu norinčių žmonių, kurie ištiestų pagalbos ranką tuomet, kai jos labiausiai reikės. Mažoji bendrija apipinta įvairiausiais mokesčiais apie kuriuos pirvalote žinoti. Nesibaiminkite, jie nėra labai baisūs, tačiau informacijos nežinojimas gali privesti prie begalės nemalonumų, tad pasirūpinkite faktais, kol Valstybinė mokesčių inspekcija pas jus neatkeliavo. O dar nepamirškime pajamų, kurios gali viršyti visus jūsų išsikeltus lūkesčius.

  • Mažosios bendrijos narys gali gauti tiek pajamų, kiek jų yra susiję su darbo santykiais. MŽ gaunamas pelnas negali viršyti sumos, kuri yra nustatyta VMI inspekcijos įstatymų tvarka.
  • MB vadovui (vienam iš) pajamos sumokamos remiantis pagal civilinę darbo sutartį. Apmokestinama 15 % pajamų. Pinigai išmokami vadovui, kuris atitinkamai juos detaliau paskirsto pats, pagal tai, kokias pareigas asmuo užima MB vadovybėje.
  • Mažosios bendrijos steigėjas/ vadovas neprivalo registruoti savo veiklos pagal individualios veiklos pažymą. Jo pajamos laikomos teisėtomis pajamomis pagal MB sutartį, kurią reglamentuoja MB įstatymų ir protokolų tvarka.
  • Jei vadovas išvyks į kokią nors, tam tikrą komandiruotę, delspinigiai yra neapmokestinami.
  • Pelno mokestis, kaip jau minėjome, yra apmokestinamas 15 % tarifu.

Pajamų išmanymas padės jums paprasčiausiai sutaupyti nemažą pinigų sumą. Daug medžiagos yra pateikiama internete, tad būtent naudojantis viešąja erdve geriausia tikslintis, ieškoti ir koreguoti savo sprendimus. Jei nežinote tam tikros informacijos ir jos niekaip nepavyksta rasti internete – rekomenduojame naudojantis tam tikrų įmonių paslaugomis paprasčiausiai už tam tikrą mokestį sulaukti ne tik atsakymų, bet ir pagalbos tuos atsakymus realizuojant.

Mažoji bendrija šiuo metu Lietuvoje vis labiau plintanti verslo rūšis. Tam įtaką daro ne tokia didelė rizika, tačiau apčiuopiamas pelnas, kuris leidžia toliau realizuoti savo idėjas. Svarbiausia rasti komandą su kuria norėtumėte dirbti ir esate tikras, kad neiškils jokių papildomų problemų. Tiesa, MB priklausyti gali nuo 1 iki 10 žmonių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *